0%
ویژگی های ترمووود

ویژگی های ترمووود

دوام بالا و ثبات ابعاد

مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات

عدم وجود مواد مغذی برای رشد قارچ و تغذیه حشرات

مقاومت بالا در برابر بارندگی، سرما، گرما و رطوبت در انواع شرایط جوی

ثبات ابعاد و عدم تغییر شکل ظاهری

عاری از هرگونه مواد شیمیایی

کاهش مقاومت خمشی

کاهش مقاوت پیچشی

ثبات و یکنواختی رنگ

کاهش چکالی

عایق حرارتی، برودتی: سرعت انتقال حرارت در چوب بسیار پایین است. آلومینیوم ۷۰۰۰ ، استیل ۱۶۵۰، سنگ مرمر ۹۰ و شیشه ۲۳ برابر سریعتر حرارت را انتقال می دهند. به این دلیل از گذشته از چوب در ساخت کبریت، دسته انواع ابزار و پوشش دیوارها و سقف ها استفاده شده است. همچنین میزان انرژی لازم برای کاهش یا افزایش دمای چوب نسبت به سایر مصالح بیشتر است. انرژی مورد نیاز برای کاهش یا افزایش دمای  ۱ کیلوگرم سنگ و سیمان و استیل، ۳ برابر چوب است.

 

عایق صدا: چوب عنصری ایده آل از نظر جذب صدا است. این بدان معنی است که از اکو و نویز صدا را جذب میکند و به این دلیل از چوب در ساخت آلات موسیقی و سالن های کنسرت استفاده می شود.

 

عایق الکتریسیته: چوب رسانای الکتریسته نیست و الکتریسیته ساکنی که برای سلامت انسان خطرناک است در موادی نظیر آهن، پلاستیک و دیگر مصالح دیده می شود و در چوب وجود ندارد. به این دلیل چوب همیشه از نظر حافظ سلامت انسان نسبت به مصالح دیگر اولویت داشته است.

 

مقاومت: چوب با وجود وزن کم مقاومت بالایی نسبت به دیگر مصالح دارد. به طور مثال نقطه شکنندگی در طول، برای استیل ۵.۴ کیلومتر، استیل با روکش کروم ۶.۸ کیلومتر و فولاد ۱۷.۵ کیلومتر است، در حالیکه نقطه شکست در طول چوب صنوبر ۱۹.۸ و چوب راش ۲۸.۳ می باشد. به این دلیل در بنای سالن های ورزشی و بیمارستانها که سازه هایی با شکاف های گسترده هستند، از چوب استفاده می شود.

 

دوام ظاهری و نگهداری آسان: بر خلاف دیگر مصالح، چوب در گذر زمان، نه تنها زیبایی اولیه را از دست نمی دهد بلکه آنتیک می شود و در صورتیکه نمای آنتیک چوب مورد تقاضا نباشد با کمترین هزینه و زمان جلای اولیه خود را بدست می آورد.

 

تنوع: بیش از ۵۰۰۰ گونه چوب در دنیا وجود دارند که همگی دارای خواص متفاوت فنی و ظاهری هستند، بنابراین استفاده از این عنصر در هر شرایط آب و هوایی، برای هر نوع نیاز و هر سلیقه ای امکان پذیر می باشد.

 

دکوراتیو: علاوه بر ویژگیهای فنی، چوب عنصری دکوراتیو، آرامش بخش و انرژی زاست که کمتر سلیقه ای میتواند اهمیت این ویژگیها را نادیده بگیرد.