بستن فهرست
عضویت در باشگاه
اولین نفری باشید، که مطلع می شود!

برای اطلاع از جشنواره های فروش، تخفیف های استثنایی و بسیــــاری از موارد جــــــذاب دیگر،عضوی از کسانی باشید که خبرنامه ما را دریافت می کنند .

1395/11/18 در ساعت 13:54:25

روح طبیعت را به خانه خود بیاورید

چوب همواره از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار می رود و می توان گفت چوب به عنوان فرزند آب، روح طبیعت نیز است

روح طبیعت را به خانه خود بیاورید

چوب همواره از ارکان اساسی هر خانه ای به شمار می رود و می توان گفت چوب به عنوان فرزند آب، روح طبیعت نیز است.

چوب در طول زندگی بشر به طور فراوان در دسترس بوده است و همیشه نقش پررنگی را در زندگی انسان بازی کرده است.

با توجه به دنیای صنعتی امروزه، نیاز به طبیعت و حضور در آن بیشتر از پیش احساس می شود از این رو هیچ خانه ای را نمی توان بدون چوب و وسایل چوبی تصور کرد.

با وجود اینکه چوب در ساختمان و فضای داخلی یکی از محبوب ترین مصالح به حساب می آید اما این تصور وجود دارد که به علت طبیعی بودن، آسیب پذیری بیشتری دارد و استفاده از آن در طولانی مدت باعث کاهش عمر آن و اسراف هزینه می شود.

 

 

ترمووود، تکنولوژی جدید روز

با در نظر گرفتن تجارب گذشته، دانشمندان توانسته اند با بکارگیری روش های مهندسی و فراوری مناسب پس از سال ها تحقیقات و آزمایش عمر و دوام چوب ها را افزایش داده و با تیمار حرارتی چوب، به روش ترمووود دست یابند و مقاومت این ماده پرکاربرد را در مقابل بسیاری از عوامل جوی در محیط های بیرونی افزایش دهند.

در همین راستا شرکت راشاوود با در نظر گرفتن معماری و فرهنگ ایران زمین و همخوانی که چوب با بافت سنتی ما دارد، با ارائه محصولاتی در شان، توانسته چوب را به عنوان روح طبیعت به زندگی شهری پیوند زند و گرما و آرامش را بار دیگر به خانه ها بیاورد.

 

 

استفاده از چوب در نمای ساختمان

از ساختن سرپناه های ابتدایی در دوران بعد از غارنشینی گرفته تا ساخت مدرن ترین چیدمان های امروزی همه جا رد و نشانی از چوب است. چوب نماینده طبیعت در خانه است و روح زنده طبیعت را به فضای خانه تزریق می کند. چوب به نوعی فرزند آب محسوب می شود و آب منشأ آرامش است.

روزگاری بشر به دلیل دسترسی نداشتن به فلز و دیگر وسایل مستحکم تر، از چوب استفاده فراوان می کرد، اما امروز که انسان در محاصره عصر فلز قرار دارد می شود بار دیگر آرامش را با استفاده از چوب به زندگی دعوت کرد.

نظر جدید
شما هم نظر دهید: